• تاریخ : ۱۸ام تیر ۱۳۹۶
  • موضوع : مختلف

716768 756 ادعای تازه آیت الله خوئینی‌ها درباره تعطیلی روزنامه «سلام»

آیت‌الله موسوی خوئینی‌ها ادعاهایی درباره توقیف روزنامه «سلام» مطرح کرد.

روزنامه «ایـــران» به نقل از کانال تلگرام موسوی خوئینی‌ها نوشت: «یکی از خوانندگان محترم پرسیده‌اند؛ آیا چاپ نامه محرمانه معاون وزیر اطلاعات یک انتحار سیاسی نبود؟ شاید بعضی از خوانندگان از وقایع آن ســال‌ها باخبر نباشند و متوجه موضوع این سوال نشوند. اصل قضیه این بود که در مجلس پنجم، طرحی در دستور کار و مورد بررسی قرار گرفـــــت. همزمان با بررسی این طرح، روزنامه سلام نامه‌ای را چاپ کرد. 

محتوای آن نامه که سعید امامی، معاون وزیر اطلاعات، همراه با گزارشی از وضع مطبوعات، برای جناب وزیر وقت تهیه کرده بود، از این واقعیت پرده برمی‌داشت که وزارت اطلاعات در آن زمان در پی آن بوده که مطبوعات را هرچه‌ بیشتر محدود کند و به این نتیجه رسیده بوده که برای نیل به این هدف، نیاز به تصویب قانونی در مجلس دارد. این نامه هماهنگی برخی نمایندگان را با وزارت اطلاعات افشا می‌کرد. پس از چاپ نامه، دادگاه، روزنامه سلام را تعطیل کرد. یکی از اتهامات سلام و شاید حیاتی‌ترین آنها چاپ همین نامه بود، به این بهانه که روزنامه سلام نامه‌ای محرمانه را افشا کرده اســت.»

در بخش دیگری از این متن با عنوان «از سرکنگبین تا صفرا» با بیان اینکه نامه مورد نظر محرمانه نبوده و طرح این ادعا که شاکی (وزارت اطلاعات وقت)، برای ارائه سند به دادگاه، پس از طرح شکایت، مهر محرمانه بر آن نامه زده بوده، آمده اســت: «من با اطلاع از این کار، درخواســت کردم که با هزینه من مهر محرمانه روی نامه را به آزمایشگاه بدهند تا معلوم شود جدید اســت یا مربوط به همان زمان ارســال نامه از اتاق معاون به اتاق وزیر اســت که با این درخواســت موافقت نشد. 

نکته دیگری که نشان می‌داد این نامه مهر محرمانه نداشته اســت، این بود که این نامه در واقع گزارشی بود از وضعیت مطبوعات که همراه آن یک پیشنهاد مطرح شده بوده و یکی از معاونت‌ها آن را برای ارائه به وزیر اطلاعات جهت تصمیم‌گیری تهیه کرده بود. بدیهی اســت که روی چنین نامه‌ها و گزارش‌هایی که در گردش بین معاونان یا میان یک معاونت با وزیر اســت، آن هم درون یک وزارتخانه، مهر محرمانه نمی‌زنند. 

پس آن نامه محرمانه نبود. با این حال، اگر من می‌دانستم که انتشار آن را بهانه‌ای برای بستن سلام می‌کنند، هرگز این بهانه را به دستشان نمی‌دادم. البته در آن صورت هم به بهانه دیگری متوسل می‌شدند، چراکه سلام برخلاف جهت تک‌صدایی حرکت می‌کرد و همان‌طور که گفتم، تصمیم گرفـــــته بودند سلام را تعطیل کنند.

خدا را شکر که شاکی روزنامه سلام مردم نبودند و نهادهای داخلی در جایگاه شاکی بودند، نهادهایی از قبیل وزارت اطلاعات، بعضی از وزرای دولت سازندگی، بعضی از نیروهای خاص و شاید برخی نمایندگان مجلس. البته در میان آنها یک اســتاندار هم در جایگاه شاکیان ایستاده بود که با طرح شکایت از سلام بختش باز شد و پس از آن پله‌های ترقی را به‌سرعت طی کرد و به ریاســت‌جمهوری رسانده شد، اما «از قضا سرکنگبین صفرا فزود، روغن بادام تلخی می‌نمود!»»

داغترین اخبار و رویداد های ایـــران و خارج
این مطلب در این ساعت از سایت توما در بخش خبری ارســال گردیده اســت
این بخش شامل خبر های ورزشی نیز میباشد
میتوانید خبر فوق را به اشراک بگذارید

نوشته ادعای تازه آیت الله خوئینی‌ها درباره تعطیلی روزنامه «سلام» اولین بار در مجله آنلاین میهنی ها. پدیدار شد.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما