• تاریخ : ۴ام تیر ۱۳۹۶
  • موضوع : مختلف

1293497 797 انتقاد صریح آیت‌الله زنجانی از هتاکی به روحانی

توما: آیت الله اسدالله بیات زنجانی از اساتید حوزه علمیه قم با صدور اطلاعیه ای توهین برخی افراد به رئیس جمهوری در راهپیمایی باشکوه روز جهانی قدس عقلانی ندانست.

متن پیام حضرت آیت الله العظمی بیات زنجانی در پی توهین به رئیس جمهور و برخی مسؤولین منتخب مردم در روز جهانی قدس به شرح زیر اســت:

بسم الله الرّحمن الرّحیم

توهین برخی افراد به رئیس جمهوری اسلامی ایـــران و برخی دیگر از مسؤولین منتخب از سوی مردم در ماه مبارک رمضان و در راهپیمایی روز قدس که قرار اســت روز مبارزه با ظلم و خودکامگی باشد، نه عقلانی اســت و نه عقلائی.

با مواجب بگیران که کاری نیست و تکلیف شان طریقهن اســت و رفـــــتارشان باید توسط مسؤولین امنیتی و قضائی مورد بررسی قرار گیرد؛ لیکن به خواهران و برادرانی که دغدغۀ ایمانی و انقلابی دارند توصیه می‌کنم که به شنیده‌ها و شفاهیات سطحی برخی خطبای سیاسی اکتفا نکنند؛ افسار فکر خویشتن را به دیگران ندهند و به‌جای آن به مطالعه آثار مکتوب در سنت اسلامی بپردازند.

همگان مطالعه کنیم تا متوجه شویم که این قبیل رفـــــتارها با الفبای سیرۀ علمی و عملی معصومین علیهم السلام در تعارض بوده و ناسازگار اســت؛ مطالعه کنیم تا ببینیم که حتی برای اهداف إن شاء الله مقدس و الهی‌، می توان از وسایل نامقدس و بیّن الغیّ مانند دشنام و سب و توهین بهره برد یا خیر؟ مطالعه کنیم تا ببینیم که کجای تاریخ این قبیل رفـــــتارها توانسته اســت منافع قوم و ملتی را تأمین کند. با شنیده‌ها نباید تحریک شد؛ مطالعه کنیم و یکدیگر را به تأمل عمیق در آیۀ هفدهم سورۀ رعد فرابخوانیم تا وعدۀ خداوند دربارۀ حق و باطل را شناخته و بدانیم و بسنجیم که در کدام طرف این ترازوی قرآنی نشسته‌ایم: فَأَمَّا الزَّبَدُ فَیَذْهَبُ جُفَاءً وَأَمَّا مَا یَنْفَعُ النَّاسَ فَیَمْکُثُ فِی الْأَرْضِ کَذَلِکَ یَضْرِبُ اللَّهُ الْأَمْثَالَ

از خداوند عالم می‌خواهم که در این ساعات باقی مانده از ماه مبارک رمضان به ما سلامت اخلاق و رفـــــتار عنایت فرموده و ما را از کوته‌بینی و کوته فکری در امر دین و دنیای مسلمین مصون بدارد.

اسدالله بیات زنجانی
قم المقدسه
دوم تیرماه ۱۳۹۶

داغترین اخبار و رویداد های ایـــران و خارج
این مطلب در این ساعت از سایت توما در بخش خبری ارســال گردیده اســت
این بخش شامل خبر های ورزشی نیز میباشد
میتوانید خبر فوق را به اشراک بگذارید

نوشته انتقاد صریح آیت‌الله زنجانی از هتاکی به روحانی اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما