• تاریخ : ۶ام تیر ۱۳۹۶
  • موضوع : مختلف

713185 733 تلاش آمریکا برای توقیف ساختمان بنیاد علوی در نیویورک

دستیار دادستان کل آمریکا مدعی شده که بنیاد خیریه علوی در گذشته تحریم‌ها علیه ایـــران را نقض کرده اســت و آمریکا تلاش دارد تا به این بهانه برج این بنیاد در نیویورک را توقیف کند.

به نقل ایسنا، ‌به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس مقامات آمریکایی از بنیاد خیریه علوی خواســته‌اند تا از ساختمان خود در نیویورک به علت احتمال ارتباط با ایـــران بگذرد.

مایکل لوکارد، دستیار دادستان کل آمریکا در روز دوشنبه در جلسه اســتماع دادگاه نیویورک گفت:‌ دلایلی مبنی بر اثبات نقض تحریم‌های آمریکا علیه ایـــران توسط بنیاد خیریه علوی در ســال ۱۹۹۵ وجود دارد. اما وکلای این بنیاد خیریه ضمن رد این اتهام تاکید کرده‌اند که هیچ‌گونه ارتباطی میان بنیاد علوی و تهران وجود ندارد.

بنا بر گزارش آسوشیتدپرس، ۶۰ نسبت مالکیت یک آسمان خراش در منطقه منهتن نیویورک متعلق به بنیاد علوی اســت و مقامات آمریکایی تلاش دارند تا با مصادره آن غرامت کسانی که ادعا شده اســت در حملات مرتبط با ایـــران قربانی شده‌اند را بپردازند.

بر این اساس مقدار کل مطالبات مالی که آمریکا در این زمینه مطرح کرده اســت حدود ۵ میلیارد دلار اســت و دادگستری آمریکا مدعی اســت که این مبلغ متعلق به حدود هزار تن از قربانیان به جا مانده از حملاتی اســت که ایـــران در آن نقش داشته اســت.

داغترین اخبار و رویداد های ایـــران و خارج
این مطلب در این ساعت از سایت توما در بخش خبری ارســال گردیده اســت
این بخش شامل خبر های ورزشی نیز میباشد
میتوانید خبر فوق را به اشراک بگذارید

نوشته تلاش آمریکا برای توقیف ساختمان بنیاد علوی در نیویورک اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما