دلمه برگ کلم از نظر ظاهری با دلمه برگ مو تفاوت زیادی ندارد اما از نظر طعم و مزه با یکدیگر زیاد متفاوت هستند. روش پخت آن تقریبا مشابه برگ مو هست ، اما با اندکی تغییر ، پس اگر دوست دارید تا با مراحل مختلف پخت دلمه برگ کلم آشنا شوید ، اندکی تایم خود را در رستوران طاها طب بگذرانید تا با لذیذ ترین و سالم ترین غذاها آشنایی افزایشی پیدا کـــرده و برای خود بپزید.

برای تهیه ی دلمه برگ کلم نیاز هست تا دیگی را ا آب پر کنید و بگذارید تا به نقطه ی جوش خود برسد ، سپس برای آنکه آب جوشیده انجام گرفته دارای طعمی باانجام گرفت باید دو سوم پیمانه آب جوش اندکی نمک هم بریزید ، زیرا در این صورت ، موادی که قصد داریم در درون آن بریزیم نمک دار می شوند و دیگر نیازی نیست تا در سر سفره به میزان افزایشی نمک بریزیم. همانطور که می دانید مصرف نمک در کشور ما به انجام گرفتت رو به افزایش هست و باید با رفتار درست این عادت نامطلوب را از خود و خانواده ی خود دور کنیم. حیاتی ترین نقش را مادر خانه برعهده دارد. زیرا اگر جوانه های چشایی زبان ما به طعم نمک عادت کنند ، تغییر این روند مشکل ساز می شود.

دلمه برگ کلم

در آب جوش همراه با نمک خود نیاز هست تا یک سوم پیمانه در دسترس خود برنج را بریزید. نیاز هست تا در حدود بیست دقیقه برنج در آب جوش قرار گیرد تا به نیکوی بپزد و قابل خوردن شود. به نوعی برنج شما به صورت دمی می باانجام گرفت. بعد از این مرحله باید هشت برگ کلم تازه که از نوع کلم سفید می باانجام گرفت را برداشته و به نیکوی بشویید. زمانی که خشک می شود آماده ی قرار دادن در ماهی تابه ای از آب جوش برای پختن می باشند. برای هستفاده باید در ابتدا قسمت برجستگی که در میانه ی برگ قرار دارد با چاق. بریده شود.

در مرحله ی بعدی باید یک چهارم از پیمانه پیاز را خرد نمایید. از قبل نیم کیلوگرم گوشت چرخ کـــرده را در گوشه ای بگذارید تا اگر سرد هست ، سرمای آن تبخیر شود. پیاز خرد انجام گرفته ، برنج یک پیمانه و در نهایت تخم مرغ را با گوشت مخلوط کـــرده و هم بخانومید. یک قاشق چایخوری نمک و یک چهارم قاشق چایخوری فلفل سیاه و همچنین یک قاشق غذاخوری رب گوجه فرنگی را به مخلوط خود اضافه کنید.

حال می توانید از مخلوطی که تهیه نموده اید به اندازه ی کف دست خود بردارید و ملات دلمه ی برگ کلم را در داخل برگ ها بریزید. با هستفاده از خلال دندان داخل برگ را بر روی آن نگه دارید و سپس در درون ماهی تابه قرار دهید تا به نیکوی سرخ شود. زمانی که دلمه های پخته نانجام گرفته را در درون ماهی تابه می چینید ، برای تزیین نیاز هست تا یک پیمانه سس گوجه فرنگی را هم بریزید تا زیباتر و لذیذتر شود. برای چهل دقیقه دلمه ها باید تفت داده شوند . ممنون از اینکه تایم خود را در آشپزخانه ی طاها طب گذراندید و با ما همراه بودید.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما