رتبه دوم زنجان در تولید گوشت بوقلمون

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان گفت: این استان با تولید حدود ۱۵ درصد از گوشت بوقلمون کشور رتبه دوم را در تولید این فرآورده خام دامی دارد.
رحمان رستمخانی افزود: سالانه در استان زنجان بیش از ۲۵۰ هزار تن فرآورده های خام دامی تولید می شود.
وی تاکید کرد: این فرآورده ها شامل شیرخام، گوشت قرمز، طیور صنعتی، تخم مرغ صنعتی و عسل است.
معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان گفت: این استان علاوه بر تولید ۲۵۰ هزار تن فرآورده خام دامی سالانه بیش از ۴۵ هزار قطعه جوجه یک روزه نیز تولید می کند.
به گفته رستمخانی، استان زنجان به لحاظ تولید فرآورده های خام دامی به جز تخم مرغ استانی خودکفا به شمار می رود.
وی از صدور ۱۵ مجوز تولید و پرورش دام وطیور در استان خبرداد و افزود: تا پایان سالجاری نیز حدود ۱۰ مجوز دیگر در این خصوص صادر می شود.
معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان گفت: این استان ۲۳ واحد پرورش بوقلمون با بیش از ۱۸۰ هزار قطعه دارد.
رستمخانی یادآورشد: این واحدهای فعال در پرورش بوقلمون در شهرستان های زنجان، خدابنده، ابهر، خرمدره، ایجرود و سلطانیه فعالیت دارند.
وی ادامه داد: استان زنجان ۲ درصد از گوشت مرغ کشور را تامین می کند و بیش از ۲۲۰ واحد با ۶ میلیون قطعه مرغ در استان فعال است.
معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان گفت: در حال حاضر بیش از هفت هزار و ۵۰۰ نفر در بخش دام و طیور استان مشغول به کار هستند.
طی سال ۹۵، ۵۰ هزار تن انواع محصول کشاورزی از این استان صادر شد.
این میزان، نسبت به صادرات محصولات کشاورزی ثبت شده در سال ۹۴، رشد ۳۴ درصدی داشت.
از ابتدای امسال تاکنون انواع محصولات دامی، باغی و زراعی به ارزش بیش از ۹۱۸ میلیارد ریال معادل ۲۵ میلیون دلار با بیش از ۴۱ هزار و ۹۲۵ هزار تن از این استان به ۱۶ کشور دنیا صادر شد.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما