• تاریخ : ۳۰ام خرداد ۱۳۹۶
  • موضوع : مختلف

 

اگرچه دو گوشی‌ پیکسل و پیکسل ایکس‌ال به‌صورت محدود به بازار عرضه شده‌اند؛ اما می‌توان با اطمینان گفت این دو دستگاه از جمله بهترین گوشی‌های هوشمند رده‌بالای معرفی‌شده در ســال گذشته‌اند. دوربین با‌کیفیت یکی از بهترین ویژگی‌های این دو محصول اســت که نسبت به دوربین سایر گوشی‌های بازار، برتری‌های قابل توجهی دارد.

البته اینکه گوگل پس از یک شروع خوب نخواهد از فرصت به‌دست‌آمده در ســال ۲۰۱۷ اســتفاده کند، چندان هوشمندانه به نظر نمی‌رسد و مسلما این شرکت به دنبال معرفی نسل دوم گوشی‌های پیکسل اســت. در حال حاضر دقیقا نمی‌دانیم که گوگل این بار قرار اســت چند محصول جدید معرفی کند و در برخی شایعات و گزارش‌ها به دو یا سه گوشی جدید اشاره شده اســت.

نام‌گذاری و تولیدکننده

شایعاتی وجود دارد که بر اساس آن‌ها، گوگل در حال کار روی چند دستگاه اســت؛ یکی از این محصولات با کد والی (Walleye) شناخته می‌شود که قرار اســت نسل جدید گوشی‌ پیکسل باشد. همچنین این کمپانی در حال تولید محصولی با کد نام ماسکی (Muskie) اســت که این گوشی جایگزینی برای پیکسل ایکس‌ال خواهد بود. دستگاه دیگری که در خبرها به نام آن اشاره شده اســت، بزرگ‌ترین مدل گوشی‌های جدید گوگل خواهد بود و کد نام آن تایمن (Taimen) اســت.

 هوشمند گوگل پیکسل 2 2 شایعات ، اخبار مرتبط و زمان عرضه گوشی گوگل پیکسل 2آنچه گفته شد مربوط به شایعاتی اســت که چند ماه قبل منتشر شده‌؛ اما یکی از شایعه‌هایی که به‌تازگی در دسترس قرار گرفـــــته اســت، خبرهای قبلی را تکذیب می‌کند. در این خبر جدید گفته شده اســت که گوگل ایده‌ی تولید سه گوشی‌ جدید را کنار گذاشته و تا پاییز امســال خود را برای معرفی دو گوشی هوشمند آماده می‌کند. با توجه این شایعه، ساخت گوشی‌ ماسکی لغو شده اســت و پیش‌بینی می‌شود که گوگل تصمیم به ساخت دستگاهی به نام تایمن گرفـــــته اســت. گوشی تایمن نسبت به ماسکی به دلایل مختلفی برتری دارد که در ادامه این دلایل را مرور خواهیم کرد.

ســال گذشته دو گوشی‌ پیکسل و پیکسل ایکس‌ال در نتیجه‌ی همکاری بین دو شرکت گوگل و اچ‌تی‌سی تولید شد. حال شایعاتی وجود دارد که بیان می‌کنند گوگل امســال ال‌جی را برای ساخت نسل دوم گوشی‌های هوشمند سری پیکسل خود انتخاب کرده اســت و البته این خبر چندان جای تعجب ندارد؛ چراکه این دو شرکت قبلا در تولید برخی مدل‌های گوشی‌های سری نکسوس با یکدیگر همکاری داشته‌اند.

باید اشاره کنیم که گوگل کنترل کاملی در طراحی گوشی‌های هوشمند سری پیکسل خود دارد. طراحی گوگل پیکسل و گوگل پیکسل‌ ایکس‌ال پیش از این در محصول دیگری دیده نشده اســت و به همین دلیل نباید انتظار داشته باشیم که مدل جدید گوشی‌های گوگل از طراحی شبیه به ال‌جی جی ۶ بهره ببرند.

طراحی

 هوشمند گوگل پیکسل 2 4 شایعات ، اخبار مرتبط و زمان عرضه گوشی گوگل پیکسل 2

هنوز دقیقا نمی‌دانیم طراحی گوشی‌ پیکسل ۲ و مدل بزرگ‌تر این محصول یعنی تایمن چگونه خواهد بود. البته یک سری رندر بر اساس شایعات مختلف منتشر شده اســت که نشان از کاهش یافتن حاشیه‌ی نمایشگر این دو دستگاه دارد. بدین ترتیب به نظر می‌رسد گوگل نیز به فکر افزایش دادن نسبت نمایشگر به بدنه‌ی گوشی‌های خود افتاده اســت؛ ولی در حال حاضر نمی‌توانیم با اطمینان کامل در این رابطه سخن بگوییم. مسلما طراحی در نظر گرفـــــته‌شده در این رندرها نسبت به طراحی نسل کنونی گوشی‌های هوشمند پیکسل گوگل، بسیار مدرن‌تر و زیباتر اســت. تا به این لحظه هنوز خبر دقیقی در مورد طراحی گوشی هوشمند والی در دسترس نیست؛ ولی در برخی خبرها و گزارش‌ها به این نکته اشاره شده اســت که گوشی تایمن از طراحی بدون حاشیه بهره خواهد گرفـــــت تا بدین ترتیب با روندی که اکنون در بین شرکت‌های تولیدکننده‌ی گوشی‌های هوشمند برقرار اســت، هم‌سو شود. 

صفحه نمایش

مدل کوچک‌تر گوشی‌ مورد انتظار گوگل از نمایشگری به ابعاد ۵ اینچ بهره خواهد برد و این در حالی اســت که بنا به نقل‌ها، مدل بزرگ‌تر این محصول به نمایشگری بزرگ‌تر از صفحه‌نمایش ۵.۵ اینچی پیکسل ایکس‌ال (۵.۶ اینچی یا ۵.۷ اینچی) مجهز خواهد شد.

اگر همان‌طور که در شایعات اعلام شده اســت، حاشیه‌های نمایشگر نسل بعدی گوشی‌های پیکسل گوگل کاهش یابد، احتمال می‌رود صفحه‌نمایش این محصول ۶ اینچی باشد. اگر چنین محصولی واقعا تولید شود جای تعجب چندانی نخواهد بود؛ چراکه گوگل پیش از این دستگاه‌های بزرگی مثل نکسوس ۶ را روانه‌‌ی بازار کرده اســت و از تولید گوشی‌های هوشمند با ابعاد بزرگ واهمه‌ای ندارد.

نسل بعدی گوشی‌های گوگل همانند پیکسل و پیکسل ایکس‌ال از نمایشگرهای اولد بهره خواهند برد. بدین ترتیب به نظر می‌رسد این جمله که «اگر از اولد اســتفاده کنید هیچ‌گاه به عقب بازنخواهید گشت» صحت دارد. درهرحال امکان دارد تأمین‌کننده‌ی پنل‌های اولد مورد نیاز گوگل تغییر کند. این غول دنیای جستجوگرهای اینترنتی ســال گذشته سامسونگ را برای تولید صفحه‌نمایش‌های اولد مورد نیاز خود انتخاب کرد؛ اما به نظر می‌رسد امســال کمپانی ال‌جی نیز بخشی این وظیفه‌ را به عهده بگیرد.

علاوه بر این گوگل تصمیم گرفـــــته اســت مبلغ قابل توجه ۸۸۰ میلیون دلار در بخش ال‌جی دیسپلی سرمایه‌گذاری کند و به همین دلیل می‌توان گفت ال‌جی طرف قرار‌داد احتمالی تولید نمایشگرهای مورد نیاز گوشی‌های امســال گوگل خواهد بود. اگر کمپانی کره‌ای ال‌جی این پیشنهاد را قبول کند، گوگل می‌تواند مبلغ سرمایه‌گذاری خود را با توجه به جزئیات قرارداد از جمله شرایط تأمین پنل‌های اولد، افزایش دهد.

از دیگر مشخصات پیش‌بینی شده برای سری پیکسل گوگل می‌توان به رزولوشن کیو اچ‌دی نمایشگر این گوشی‌ها اشاره کرد. در هر حال شاید رزولوشن و نسبت طول به عرض نمایشگر نسل جدید گوشی‌های پیکسل گوگل در مقایسه با مدل‌های کنونی کاملا متفاوت باشد. بر اساس عــکس اسکرین‌شاتی که از جانب بانک اطلاعاتی بنچمارک جی‌اف‌ایکس بنچ منتشر شده اســت، گوشی تایمن از یک صفحه‌نمایش ۵.۶ اینچی با وضوح عــکسی ۱۳۱۲ در ۲۵۶۰ پیکسل بهره خواهد برد. نسبت عــکسی نمایشگر این محصول ۱۷:۵ به ۹ خواهد بود و این یعنی صفحه‌نمایش تایمن نسبت به دستگاه‌هایی با نسبت عــکسی ۱۶ به ۹ بلندتر اســت و بیشتر به نوع نمایشگر ال‌جی جی ۶ و گلکسی اس ۸ و گلکسی اس ۸ پلاس شباهت خواهد داشت. حال باید ببینیم که مدل کوچک‌تر گوشی‌ پیکسل در ســال جاری از چه نسبت عــکسی بهره خواهد برد. در زیر می‌توانید عــکــس هـا مختلفی را که تاکنون از طراحی مدل جدید پیکسل فاش شده اســت، مشاهده کنید.

 هوشمند گوگل پیکسل 2 5 شایعات ، اخبار مرتبط و زمان عرضه گوشی گوگل پیکسل 2سخت‌افزار

به خاطر دارید که به اسکرین‌شات منتشرشده از جانب جی‌اف‌ایکس بنچ اشاره کردیم؟ در این عــکس علاوه بر نسبت عــکس نمایشگر مدل جدید گوشی‌ پیکسل، یک سری اطلاعات دیگر نیز به چشم می‌خورد که به مشخصات فنی این محصول مرتبط اســت. 

 هوشمند گوگل پیکسل 2 7 شایعات ، اخبار مرتبط و زمان عرضه گوشی گوگل پیکسل 2همان‌طور که در عــکس بالا مشاهده می‌کنید، ظاهرا گوشی هوشمند تایمن به یک نمایشگر ۵.۶ اینچی مجهز شده اســت. پردازنده‌ی این دستگاه شامل هشت هسته‌ی ۲.۴ گیگاهرتزی اســت و به همین دلیل می‌توان با اطمینان گفت تراشه در واقع اسنپدراگون ۸۳۵ اســت. از دیگر مشخصات فنی گوشی تایمن می‌توان به ۴ گیگابایت حافظه‌ی رم اشاره کرد تا بدین طریق، چندوظیفگی در این محصول با سرعت بالا و به‌صورت روان اجرا شود.

پردازنده‌ی گرافیکی محصول مورد بحث، آدرینو ۵۴۰ اســت که با آن می‌توانید تمام بازی‌های اندروید را به بهترین حالت ممکن اجرا کنید. در نهایت به نظر می‌رسد حافظه‌ی داخلی نسل جدید پیکسل ۱۲۸ گیگابایت خواهد بود که از این میزان حدودا ۱۰۰ گیگابایت در اختیار کاربر قرار دارد.

مشخصات فنی شایع شده برای گوشی تایمن بسیار جذاب و رده بالا اســت؛ اما همیشه این احتمال وجود دارد که در مدل نهایی این دستگاه شاهد تغییراتی در ویژگی‌های فنی باشیم. با توجه به اینکه احتمال معرفی نسل جدید گوشی‌های هوشمند پیکسل گوگل قبل از فصل پاییز وجود ندارد؛ بنابراین تا آن زمان احتمال تغییر پردازنده و اســتفاده از یک تراشه‌ی جدیدتر و سریع‌تر در این گوشی‌ها وجود دارد.

دوربین

اگر بار دیگر به مشخصات فنی فاش شده توسط جی‌اف‌ایکس نگاهی داشته باشید می‌توانید اطلاعاتی در مورد دوربین نسل بعدی گوشی‌های پیکسل گوگل به دست آورید. با توجه به اسکرین‌شات مورد بحث، دوربین پشتی گوشی تایمن ۱۲ مگاپیکسلی خواهد بود و دوربین سلفی این محصول ۷ مگاپیکسلی در نظر گرفـــــته شده اســت که در ســال ۲۰۱۷ کمی ضعیف به نظر می‌رسد؛ اما مسلما این دوربین برای ثبت تصــویر‌های سلفی و عــکــس هـای که قصد اشتراک‌گذاری آن‌ها در شبکه‌های اجتماعی را دارید کافی اســت.

 هوشمند گوگل پیکسل 2 8 شایعات ، اخبار مرتبط و زمان عرضه گوشی گوگل پیکسل 2

نرم‌افزار

انتظار داریم مثل همیشه نسل جدید گوشی‌ پیکسل گوگل به همراه نسخه‌ی جدید سیستم‌عامل اندروید معرفی شود. در حال حاضر جدیدترین نسخه‌ی سیستم‌عامل موبایل گوگل، اندروید O اســت. درست همانند گوشی‌های پیکسل معرفی‌شده در ســال گذشته، امســال نیز یک سری ویژگی نرم‌افزاری اختصاصی برای نسل جدید گوشی‌های پیکسل گوگل در نظر گرفـــــته خواهد شد که نمونه‌ی آن را در نسخه‌ی خالص اندروید مشاهده نخواهید کرد. به‌عنوان مثال، دستیار صوتی هوشمند گوگل اسیستنت در ابتدا به‌صورت انحصاری و فقط در گوشی‌های هوشمند پیکسل ارائه شده بود و پس از مدتی، رفـــــته‌رفـــــته برای سایر دستگاه‌های اندرویدی نیز در دسترس کاربران قرار گرفـــــت.

قیمت و تاریخ معرفی

با مرور سابقه‌ی گوگل در معرفی محصولات سخت‌افزاری، انتظار داریم اوایل پاییز ســال جاری دو گوشی‌ پیکسل ۲ و مدل بزرگ‌تر این محصول با نام تایمن معرفی شوند. طبق عادت گوگل، این شرکت نطق‌هایی با محوریت سخت‌افزار را در فاصله‌ی زمانی بین ماه‌های اکتبر و نوامبر میزبانی می‌کند.

در مورد قیمت نسل جدید گوشی‌های گوگل پیکسل انتظار هیچ خبر تعجب‌آوری را نداریم و در واقع در خبرها و گزارش‌های مختلف به این نکته اشاره شده اســت که قیمت این دو محصول در حد قیمت نسل کنونی پیکسل‌های گوگل خواهد بود. مدل ۳۲ گیگابایتی گوشی‌ پیکسل با قیمت پایه‌ی ۶۴۹ دلار به فطریقه می‌رسد و این در حالی اســت که قیمت مدل ۳۲ گیگابایتی پیکسل ایکس‌ال در زمان عرضه‌ی اولیه ۷۶۹ دلار بود. قیمت مدل ۱۲۸ گیگابایتی گوگل پیکسل و گوگل پیکسل ایکس‌ال نیز به ترتیب ۷۴۹ و ۸۶۹ دلار اســت. در نهایت می‌توان انتظار داشت که قیمت نسل جدید این دو دستگاه در همین حدود باشد.

منبع : The Verge

1497977848 728 dfdsfdsf شایعات ، اخبار مرتبط و زمان عرضه گوشی گوگل پیکسل 2

< src="http://.sahandar.com/faradars/show.php?ref=itradar.ir&w=600&h=500&id=1&template=related&title=%D9%85%D8%B7%D8%A7%D9%84%D8%A8+%D9%BE%DB%8C%D8%B4%D9%86%D9%87%D8%A7%D8%AF%DB%8C+%D8%A7%D8%B2+%D8%B3%D8%B1%D8%AA%D8%A7%D8%B3%D8%B1+%D9%88%D8%A8" scrolling="no" style="background: #FFF url(//.sahandar.com/faradars/images/loading.gif) no-repeat center; width: 600px; height: 500px; max-width: 100%;" frameborder="0">

جدیدترین و داغترین مطالب دنیای جالب تکنولوؤی ها در سایت توما
مطالب گوناگون از از اخبار دنیای وب و تکنولوژی

نوشته شایعات ، اخبار مرتبط و زمان عرضه گوشی گوگل پیکسل ۲ اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما