غرامت مرغداران پرداخت نشد

دبیرکل کانون پرورش دهندگان مرغ تخم‌گذار گفت: در پی شیوع آنفولانزا حاد پرندگان، صندوق بیمه حدود ۴۰ درصد خسارت مرغداران را پرداخت نکرده است.
فرزاد طلاکش دبیرکل کانون پرورش دهندگان مرغ تخم گذار،از تعادل بازار تخم مرغ خبر داد و گفت: اکنون متوسط قیمت هرکیلو تخم مرغ درب مرغداری ۴ هزار و ۳۰۰ تومان است و تنها در روزهای اخیر قیمت ۲ تا ۳ درصد نوسان داشته است.
وی نرخ تخم مرغ در ماه های آتی را پیش بینی کرد: در صورت وقوع شیوع آنفولانزا همانند سال‌های گذشته در فصل سرما پیش بینی می شود که نرخ هر عدد تخم مرغ  در خرده فروشی‌ها از ۴۵۰ تومان فراتر نرود.
طلاکش با انتقاد از عملکرد صندوق بیمه در پرداخت خسارت مرغداران افزود: در پی شیوع آنفولانزا حاد پرندگان، صندوق بیمه حدود ۴۰ درصد خسارت مرغداران را پرداخت نکرده است، که این امر با افزایش تقاضا در فصل پاییز  برای مرغداران مشکلاتی نظیر کمبود نقدینگی را به همراه دارد.
دبیرکل کانون پرورش دهندگان مرغ تخم‌گذار با تأکید براینکه عملاً صادرات تخم مرغ  متوقف شده است، بیان کرد: از ابتدای سال تا کنون تنها ۳ هزارتن تخم مرغ به بازارهای هدف صادر شده و به سبب نبود مزیت قیمتی، امکان رقابت در بازارهای صادراتی وجود ندارد.
وی در خاتمه یادآور شد: سال گذشته در پی شیوع آنفولانزا، مازاد تولید چندانی نداشتیم که همین امر موجب بالا رفتن پایه قیمت تخم مرغ شد و در صورت نبود حمایت های دولت از صادرکنندگان، بعید است که بتوانیم تا پایان سال، صادراتی داشته باشیم.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما