• تاریخ : ۱۴ام تیر ۱۳۹۶
  • موضوع : مختلف

علت مرگ عباس کیارستمی از سوی پزشکی قانونی کشور قصور پزشکی اعلام شد.

140617 402 قصور پزشکی، علت مرگ عباس کیارستمی
درباره پرونده عباس کیارستمی باید بگویم که جسد به پزشکی قانونی ارجاع نشد و فقط پرونده این هنرمند در اختیار ما قرار داده شد و ما براساس آنچه که در درون پرونده آمده اســت نظراتمان را اعلام کردیم.

به نقل ایلنا، علت مرگ عباس کیارستمی از سوی پزشکی قانونی کشور قصور پزشکی اعلام شد.

احمد شجاعی؛ رئیس سازمان پزشکی قانونی در نشست خبری که به مناسبت بزرگداشت هفته قوه قضائیه برگزار شد، درباره پرونده عباس کیارستمی گفت: سازمان پزشکی قانونی یک مرجع تخصصی و کارشناسی اســت و هیچ اظهارنظر غیرکارشناسانه‌ای را نمی‌پذیرد.

 

درباره پرونده عباس کیارستمی باید بگویم که جسد به پزشکی قانونی ارجاع نشد و فقط پرونده این هنرمند در اختیار ما قرار داده شد و ما براساس آنچه که در درون پرونده آمده اســت نظراتمان را اعلام کردیم.
 
در ادامه کامران سلطانی (رئیس کمیسیون‌های پزشکی قانونی) درباره پرونده پزشکی عباس کیارستمی گفت: زمانی که مرحوم کیارستمی از دنیا رفـــــت جلسات مفصلی قبل از شکایت خانواده درسازمان نظام پزشکی تشکیل شد که نتیجه آن قصور پزشکی تشخیص داده شد. از همین رو پرونده به هیات انتظامی سازمان نظام پزشکی ارائه شد تا در آنجا رای انتظامی درباره این پرونده صادر شود.
 
او ادامه داد: پس از شکایات اولیای دم دادسرا پرونده را به پزشکی قانونی ارجاع داد و سازمان پزشکی قانونی پس از کار کارشناسی پاسخ را به دادسرا ارائه داد.
 
وی با بیان اینکه در مراحل درمانی مرحوم کیارستمی قصور اتفاق افتاده اســت، گفت: از آنجا که جسد مرحوم کیارستمی در اختیار پزشکی قانونی داده نشد و کالبد شکافی صورت نگرفـــــت اظهار نظر ما براساس پرونده بالینی اســت که در اختیار ما قرار داده شده اســت البته باید بگویم پرونده این بیمار نیز ازفرانسه به ایـــران ارجاع داده نشده و تنها چند صفحه توضیحات پزشک معالج در اختیار ما قرار داده شده اســت و ما براساس آن نظرمان را اعلام کردیم.

داغترین اخبار و رویداد های ایـــران و خارج
این مطلب در این ساعت از سایت توما در بخش خبری ارســال گردیده اســت
این بخش شامل خبر های ورزشی نیز میباشد
میتوانید خبر فوق را به اشراک بگذارید

نوشته قصور پزشکی، علت مرگ عباس کیارستمی اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما