• تاریخ : ۱۱ام تیر ۱۳۹۶
  • موضوع : مختلف

714178 918 لزوم اســتفاده از کرم ضد آفتاب هنگام کار با رایانه و تلفن همراه

یک متخصص پوست در آمریکا با اشاره به این که اســتفاده از تلفن همراه و رایانه به اندازه قرار گرفـــــتن در معرض نور خورشید به پوست آسیب می زند، توصیه کرد: هنگام کار با این تجهیزات از کرم های ضد آفتاب اســتفاده شود.

به نقل ایرنا از روزنامه دیلی میل، کارشناسان از مدت ها قبل درباره آسیب های اشعه های یو وی (فرابنفش) ناشی از نور خورشید برای پوست هشدار می دهند، اما اکنون دکتر ‘هاوارد مراد’ متخصص پوست در آمریکا ادعا کرده اســت که آسیب سپری کردن چهار روز در مقابل صفحه نمایش هایی که اشعه های مضر آبی رنگ منتشر می کنند، با ۲۰ دقیقه قرار گرفـــــتن در مقابل نور خورشید برابر اســت.

این متخصص پوست معتقد اســت که ماده ای به نام ‘لوتین’ که در برخی کرم های ضد آفتاب یافت می شود و به طور طبیعی در خوراکی هایی مانند ‘زالزالک’ نیز وجود دارد، می تواند از پوست محافظت و از بروز آسیب بیشتر پیشگیری کند.

وی توضیح داد که این ترکیب می تواند به محافظت از پوست و چشم انسان در برابر آسیب ناشی از اشعه های آبی منتشر شده از تلفن های همراه و رایانه ها کمک کند.

دکتر مراد همچنین ضمن تاکید بر مصرف خوراکی هایی که به طور طبیعی حاوی ترکیبات موثر برای مقابله با آسیب های آفتاب هستند، انار، هندوانه و گریپ فروت صورتی را از جمله این خوراکی ها برشمرد و اســتفاده از نور کم یا یک فیلتر نور آبی برای صفحه نمایش ها را توصیه کرد.

داغترین اخبار و رویداد های ایـــران و خارج
این مطلب در این ساعت از سایت توما در بخش خبری ارســال گردیده اســت
این بخش شامل خبر های ورزشی نیز میباشد
میتوانید خبر فوق را به اشراک بگذارید

نوشته لزوم اســتفاده از کرم ضد آفتاب هنگام کار با رایانه و تلفن همراه اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما