• تاریخ : ۱۴ام تیر ۱۳۹۶
  • موضوع : مختلف

پاک کننده های طبیعی پوست را بشناسید

خانوم ها برای این که پوستی ســالم و شاداب داشته باشیم باید هر شب آن را تمییز کنیم اما اســتفاده بیش از اندازه از مواد شیمیایی خود به پوست آسیب می رساند. بنابراین برای داشتن پوستی زیبا و ســالم چه باید کرد؟مطلب زیر به شما کمک میکند..توما

 

شیریک پاک کننده طبیعی برای پوست صورت
شیر حاوی پروتئین و چربی اســت که ترکیب خوبی برای پوست به حساب می آید. در واقع شیر پوست شما را مرطوب و نرم می کند و خوبی اش این اســت که به راحتی در دسترس اســت و شما می توانید آن را از هر فطریقهگاهی تهیه کنید. شیر حاوی اسید لاکتیک اســت که به عنوان یک لایه بردار عمل کرده و سلول های مرده پوست را از بین می برد.

 

علاوه بر آن سموم را نیز پاک می کند. بنابراین اگر پوست خشکی دارید و به فکر ماده ای برای تمییز کردن آن می گردید، شیر گزینه بسیار خوبی اســت. پس از پاک سازی پوست تان با این ماده، صورت تان را با آب گرم بشویید.

 

آلوورا یک پاک کننده طبیعی برای پوست صورت
آلوورا معجزه می کند، همانطور که می بینید ســالیان ســال اســت که این ماده در صنعت زیبایی حرف اول را می زند. آلوورا حاوی ۱۵ اسید آمینه و ۲۰۰ خاصیت دارویی اســت که برای پوست بسیار مفید اســت. کافی اســت چند قطره از ژل آن را به عنوان آرایش پاک کن به پوست تان بزنید. این ماده نه تنها موجب حساسیت نمی شود بلکه برای پوست تان مفید نیز هست.

 

روغن نارگیل یک پاک کننده طبیعی برای پوست صورت
شما می توانید این ماده معجزه آسا را هم در آشپزخانه و هم در حمام خانه تان اســتفاده کنید. راههای زیادی برای اســتفاده از این ماده پر کاربرد وجود دارد که یکی از آنها پاک کردن صورت اســت. افرادی که می خواهند به جای محصولات آرایش از ماده ای طبیعی برای پاک سازی پوست شان اســتفاده کنند،

 

ما این طریقه امن را به آنها پیشنهاد می دهیم.  شما حتی می توانید محصولات آرایش ضد آب تان را با این ماده از بین ببرید. این ماده نه تنها پوست شما را تمییز می کند بلکه با خاصیت آب رسانی خود، آن را نرم و ســالم تر نیز می سازد. فقط یادتان باشد که پس از اســتفاده از آن، صورت تان را با آب بشویید.

 

آب خیار یک پاک کننده طبیعی برای پوست صورت
خیار ماده ای اســت که موجب شادابی و هیدراته شدن پوست می شود. آب خیار را بگیرید و از آن به عنوان لوسیون برای نرم کردن پوست تان اســتفاده کنید. البته خیار فواید دیگری هم دارد، به عنوان مثال اگر پوست تان دچار التهاب شد، زدن خیار به پوست تان از درد و التهاب تان می کاهد. برای اثر گذاری بیشتر حتی می توانید چند قطره روغن به پوره آن بیافزایید.

 

آووکادو یک پاک کننده طبیعی برای پوست
آواکادو میوه ای اســت که چون بمب اثر می کند. شما می توانید آن را بخورید یا که از آن اســتفاده های دیگری، مانند پاک کننده صورت، کنید. روغنی که از آواکادو گرفـــــته می شود پوست صورت شما را به سادگی تمیز کرده و آن را با ویتامین و اسیدهای چرب تقویت می کند. آواکادو در هیدراته کردن و نرم کردن پوست تان نیز بسیار موثر اســت.

 

فال روزانه یکشنبه 28 خرداد 1396 پاک کننده های طبیعی پوست را بشناسید

این مطلب از وب سایت بزرگ توما درج گردیده اســت

نوشته پاک کننده های طبیعی پوست را بشناسید اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما